ANIME I MANGA NEWS

Manga Kaiju No. 8 z trzema milionami kopii! Błyskawiczny wzrost popularności

Na początku marca tego roku informowaliśmy o tym, że manga Kaiju No. 8 osiągnęła najszybszy milion egzemplarzy w historii Shonen Jump+. Przez ostatnie trzy miesiące, wciąż utrzymuje ona ogromny wzrost popularności, bowiem łączna ilość kopii w obiegu wzrosła w tym czasie aż 3-krotnie! 

 

Pierwszy rozdział mangi od Naoyi’ego Matsumoto ukazał się w lipcu 2020 roku. Od premiery serii nie minął nawet pełny rok, a łączna ilość jej kopii, już teraz przekroczyła próg 3 milionów! Imponującym wynikiem podzieliło się samo wydawnictwo Shueisha i – podobnie jak news sprzed trzech miesięcy – wciąż jest to rekordjeśli chodzi o mangi wydawane w Shonen Jump+.

Warto zaznaczyć, że statystyka nie odnosi się wyłącznie do egzemplarzy sprzedanych, a do łącznego druku oraz ilości kopii cyfrowych. Z okazji osiągnięcia nowego kamienia milowego, autor mangi opublikował specjalną ilustrację:Grafika stworzona przez Naoyi’ego Matsumoto w ramach podziękowania czytelnikom mangi

Wynik jest imponujący, zwłaszcza, że póki co ukazały się zaledwie 3 tomy zbiorcze. Ostatni z nich zadebiutował w Japonii 4 czerwca, a pierwszy – w wyniku ogromnej popularności – musiał mieć aż dwa dodruki!

Przy obecnym wzroście popularności, animowana adaptacja serii wydaje się niemal pewna, jednak nie wiadomo kiedy możemy się jej spodziewać. Istnieje ogromna szansa, że po premierze potencjalnego anime, sprzedaż mangi czeka to samo co stało się choćby z Tokyo Revengers. źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: