ANIME I MANGA NEWS

Manga Kimetsu no Yaiba leci po sprzedażowy rekord branży. Świetnie wyniki za I kwartał 2020 roku!

Seria Kimetsu no Yaiba staje się powoli poważnym rywalem dla królującego w Japonii od lat, One Piece’a. To seria Eiichiro Ody cały czas dominuje w rankingu największej ilości wydrukowanych egzemplarzy, jednak to właśnie KnY uzyskało najlepszy wynik sprzedażowy za rok 2019, a teraz, manga autorstwa Koyoharu Gotouge zbliża się do pobicia absolutnego rekordu branży.

Jak przeczytać możemy w najnowszej odsłonie magazynu Weekly Shonen Jump, od początku okresu rozliczeniowego na rok 2020 (listopad 2019), manga Kimetsu no Yaiba zanotowała oszałamiający wynik 34 128 478  sprzedanych tomów. Od początku rozpoczęcia tegorocznego okresu sprzedażowego minęło zaledwie 5 miesięcy, a manga o przygodach Tanjiro i Nezuko już teraz zbliża się do pobicia rekordu rocznej sprzedaży wszech czasów. Ten należy właśnie do One Piece’a którego w 2011 roku, sprzedanych zostało 37 996 373 sztuk. Oznacza to, iż nowy rekord jest już praktycznie pewny, bowiem Kimetsu no Yaiba ma całe 8 miesięcy, aby sprzedać około 3 miliony egzemplarzy mangi.

Wysoka sprzedaż związana jest z pewnością z wiszącą w powietrzu kontynuacją serii anime oraz z nadchodzącym filmem pełnometrażowym. Dodatkowo historia Demon Slayera powoli dobiega końca, a więc charakterystycznym zjawiskiem jest w tym przypadku zwiększone zainteresowanie daną serią.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.