ANIME I MANGA NEWS

Manga Kimetsu no Yaiba z rekordem rocznej sprzedaży wszech czasów

Jeszcze na początku kwietnia, magazyn Weekly Shonen Jump opublikował wyniki sprzedażowe poszczególnych mang za I. kwartał 2020 roku. Mimo iż rozliczenie obejmuje okres od listopada zeszłego roku, Kimetsu no Yaiba już wtedy było bardzo bliskie pobicia sprzedażowego rekordu wszech czasów, a dziś oficjalnie stało się to faktem. 

Mowa tutaj o najwyższym wyniku sprzedanych egzemplarzy w ciągu całego roku. Ten, aż do teraz należał do One Piece’a, który w 2011 roku sprzedał się w ilości 37 996 373 tomów. Mamy dopiero kwiecień, jednak te kilka miesięcy w pełni wystarczyły mandze Koyoharu Gotouge, by przebić rekord Eiichiro Ody na dystansie mniejszym niż połowa okresu rozliczeniowego za rok 2020. Kimetsu no Yaiba oficjalnie przebiło wynik One Piece’a z 2011, odnotowując na chwilę obecną 38 191 494 sprzedanych egzemplarzy.

Do końca rozliczenia pozostało jeszcze kilka dobrych miesięcy, a więc ustanowiony przez Kimetsu no Yaiba rekord, stanie trudniejszy do pobicia z każdym kolejnym dniem. Świetne wyniki są wypadkową wielu okoliczności: historia powoli zmierza ku końcowi, seria anime bije rekordy popularności, a w październiku, do kin ma trafić pełnometrażowy film. Przez długi czas najprawdopodobniej nikt nie będzie wstanie przeskoczyć poprzeczki ustawionej przez Kimetsu no Yaiba. Z pewnością duże szanse będzie miał na to One Piece, w roku, w którym pojawiać się będą ostatnie tomy o przygodach Załogi Słomianych, jednak to stanie się najwcześniej za kilka dobrych lat.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: