ANIME I MANGA NEWS

Manga One Piece przekroczyła ponad 470 milionów wydrukowanych egzemplarzy!

Zarówno manga oraz seria anime opowiadająca o przygodach załogi Luffy’ego, cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Japonii oraz poza jej granicami. Eiichiro Oda stworzył uniwersum, które posiada jeden z większych fanbase’ów na świecie, a zainteresowanie serią nie maleje od ponad 20 lat. Wraz z dzisiejszą japońską premierą 96. tomu One Piece’a, seria przekroczyła zniewalający próg 470 milionów wydrukowanych egzemplarzy!

Niesamowity wynik uwzględnia 390 milionów wydrukowanych tomów w Japonii oraz 80 milionów egzemplarzy mangi we wszystkich innych krajach dystrybucji(42 państwa). Seria rekordów sprzedaży rozpoczęta została w roku 2010, kiedy to w marcu pojawił się 57. tom serii. To konkretne wydanie po raz pierwszy w historii branży przebiło nakład w wysokości 3 milionów wydrukowanych kopii, a każdy kolejny tom był od tej pory drukowany w ilości od 3 do 4 milionów egzemplarzy.

Manga One Piece już w czerwcu 2015 roku uplasowała się na pierwszej pozycji w rankingu największej ilości wydrukowanych egzemplarzy komiksu/mangi stworzonych przez jednego autora.  Eiichiro Oda zanotował wówczas wynik 320,866,000 kopii One Piece’a wydrukowanych globalnie. Seria do tej pory zajmuje pierwszą lokatę w tym zestawieniu wyprzedzając zajmującego drugie miejsce „Asterixa” , o ponad 100 milionów egzemplarzy. Manga od pierwszych jej wydań na łamach Weekly Shonen Jump w 1997 roku, aż po dziś dzień cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów z całego świata, a więc pobitych rekordów  najpewniej będzie dużo więcej.

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.