ANIME I MANGA NEWS

Manga One Piece przekroczyła próg 490 milionów kopii w obiegu!

Manga o przygodach Słomianych Kapeluszy osiągnęła imponujący kamień milowy, jeśli chodzi o globalną sprzedaż. W ten poniedziałek poinformowano, że w obiegu znajduje się już ponad 490 milionów egzemplarzy! Dowiedzieliśmy się również o planach związanych z nadchodzącą premierą 100. tomu. 

 

Na początku lutego tego roku informowaliśmy o tym, że One Piece osiągnął próg 480 milionów egzemplarzy mangi w obiegu. Od tamtej pory minęło nieco ponad 5 miesięcy, a liczba ta wzrosła przez ten czas o kolejne 10 milionów! Tradycyjnie warto przypomnieć, że nie chodzi tu stricte o egzemplarze sprzedane, a łączną ilość wydrukowanych tomów oraz kopie cyfrowe. 

Z obecnej liczby 490 milionów egzemplarzy, aż 400 milionów pochodzi z samej Japonii, zaś pozostałe 90 mln. to cała reszta świata, na którą składa się 57 krajów i regionów.Coraz większymi krokami zbliżamy się również do premiery 100. tomu One Piece’a, która nastąpi już 3 września. Z okazji jubileuszowego wydania zapowiedzianych zostało wiele projektów, wśród których znalazły się m.in.:

  • Kibo Discovery Project – czyli współpraca Shueishy z Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA)
  • Crossover z kultową serią Where’s Waldo (w UK znaną jako Where’s Wally)
  • Wywiad z aktorami głosowymi Luffy’ego, Kida i Trafalgara Lawa
  • Premiera 3. rozdziału spinoff’owej mangi Shokugeki no Sanji 
  • Darmowy (przez bliżej nieokreślony czas) dostęp do pierwszych 90 rozdziałów

Piracka manga Eiichiro Ody wydawana jest nieprzerwanie od lipca 1997 roku i już za kilka dni obchodzić będzie swoją 24. rocznicę. Warto wspomnieć, że jeszcze w 2015 roku, One Piece pobił rekord Guinnessa dotyczący najliczniej opublikowanego komiksu, wydanego przez pojedynczego autora.źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.