ANIME I MANGA NEWS

Manga osadzona w XV-wiecznej Polsce otrzyma serię anime!

Rodzime ziemie staną się już niedługo miejscem akcji nowego anime od studia Madhouse! Zapowiedziano animowaną adaptację mangi Chi: Chikyū no Undō ni Tsuite, osadzonej w późnej XV-wiecznej Polsce. Data premiery na razie nieznana. 

 

Na łamach 30. tegorocznego wydania magazynu Big Comic Spirits pojawiła się zapowiedź anime, którego fabuła osadzona będzie w Polsce! Mowa o nadchodzącej adaptacji tytułu Chi: Chikyū no Undō ni Tsuite, autorstwa Uoto.

Stworzeniem odcinkowego anime na bazie mangi zajmie się studio Madhouse. Szczegóły takie jak planowana ilość odcinków czy data premiery na razie pozostają nieznane. Poniżej możecie natomiast dowiedzieć się co nieco o fabule:

Iskra renesansu dopiero zaczynała płonąć w XV-wiecznej Europie, a coraz to nowe odkrycia odbierane są przez ludzi niczym herezje. W Polsce, cudowne dziecko imieniem Rafał miało stać się kolejną wielką postacią teologii, ale spotkanie z kimś poprowadziło go na ścieżkę heretyckiej prawdy.Manga Chi: Chikyū no Undō ni Tsuite zadebiutowała na łamach magazynu Big Comic Spirits we wrześniu 2020 roku i zakończyła się 25 kwietnia roku bieżącego.

Warto wspomnieć, że w kwietniu 2022 roku wygrała ona główną nagrodę podczas 26. edycji Annual Tezuka Osamu Cultural Prize. Jej autor, Uoto – będąc 24 latkiem – jest najmłodszym twórcą jaki kiedykolwiek zdobył główną nagrodę we wspomnianym plebiscycie.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.