ANIME I MANGA NEWS

Manga Tokyo Revengers z 25 milionami kopii w obiegu!

Manga Tokyo Revengers od Kena Wakui zadebiutowała w marcu 2017 roku, na łamach magazynu Weekly Shonen Magazine. Seria od początku cieszyła się dość sporą popularnością, jednak prawdziwy stomp sprzedażowy nastąpił wraz z premiera anime. Ilość egzemplarzy w obiegu osiągnęła właśnie imponujący kamień milowy!

 

W maju tego roku, manga Tokyo Revengers przekroczyła próg 14,5 miliona kopii w obiegu. Seria zaliczyła wówczas wzrost sprzedaży aż o 670% od czasu premiery swojej animowanej adaptacji. Wielkimi krokami dochodzimy do podwojenia majowego rezultatu, bowiem przekroczony został właśnie próg 25 milionów egzemplarzy w obiegu. 

Tradycyjnie przypominamy, że ilość kopii w obiegu nie odnosi się stricte do egzemplarzy sprzedanych. Mowa tutaj o całym istniejącym nakładzie fizycznych tomów oraz wersji cyfrowych.Zaledwie w marcu tego roku, wydawnictwo Kodansha informowało o przekroczeniu progu 10 milionów kopii. Wynik udało się więc niemal potroić i spora w tym zasługa damskiej części fandomu, która rzekomo coraz częściej sięga po Tokyo Revengers.

Zainteresowanie mangą wśród kobiet potwierdza raport firmy marketingowej AMF. Zgodnie z jego treścią, Tokyo Revengers było drugim najmodniejszym hasłem pierwszej połowy 2021 roku – i to właśnie wśród uczennic gimnazjów oraz szkół średnich.źródło: Anime News Network 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.