ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

MAPPA otwiera nowe studio animacji w Osace

Najpopularniejsze japońskie studio animacji ostatnich lat wzbogaciło się o nową placówkę. W Osace otworzyło się właśnie nowe studio, które ma skupić się przede wszystkim na sferach związanych z CGI. Trwa nabór nowych pracowników. 

 

Studio odpowiedzialne za animacje serii takich jak Jujutsu Kaisen czy Attack on Titan zdecydowało się poszerzyć swoje wpływy. W mieście Osaka uformowano nową placówkę studia MAPPA, która będzie specjalizować się w tematyce CGI – w tym animacji 3CGD, fotografii oraz montażu.

Otwarcie kolejnego studia wiąże się z rekrutacją nowych pracowników, która oficjalnie wystartowała na terenie Japonii. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie – decyzja o stworzeniu nowej lokacji związana była również z kwestią komunikacją. Osaka, jako lokalizacja, jest bowiem wygodnym i łatwo dostępnym miejscem dla pracowników z wielu różnych prefektur.Otwarcie nowego studia może być odpowiedzią firmy na nieprzychylny ostatnio PR związany z panującymi w niej warunkami pracy. MAPPA pracuje obecnie m.in. nad anime takimi jak Attack on Titan, Jujutsu Kaisen czy nadchodzącym Chainsaw Man’em. Firma posiada przy tym ok. 250 zadeklarowanych pracowników, a więc możemy tylko domyślać się ile obowiązków spoczywa na każdym z nich.źródło: AnimeNewsNetwork 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.