GAMING INTERNET NEWS

Mario stracił głos. Charles Martinet po 30 latach kończy współpracę z Nintendo

Charles Martinet to człowiek, którego głos – świadomie lub nie – znają miliony osób na całym świecie. Od ponad 30 lat udziela on go bowiem nikomu innego jak najsłynniejszemu hydraulikowi na świecie – Mario. Jak się właśnie okazało, sytuacja ulegnie zmianie. 

 

Jak informuje Nintendo, Charles Martinet – aktor od  ponad 30 lat odpowiedzialny za głos Mario – oficjalnie zrezygnował z dalszego dubbingowania postaci. Artysta ma otrzymać w firmie honorowe stanowisko „Ambasadora Mario”.

Poniżej możecie przeczytać oficjalny komunikat Nintendo, z którego dowiadujemy się, że na dniach otrzymamy specjalną wiadomość od Charlesa Martineta i Shigeru Miyamoto – samego dyrektora firmy.Charles Martinet od 1991 udzielał głosu nie tylko samemu Mario, ale i Luigiemu, Wario oraz Waluigiemu. Pierwszą z jego dużych ról w serii był udział w Super Mario 64. W późniejszych latach, jego głos mogliśmy usłyszeć w każdej większej odsłonie cyklu, a także jego spin-off’ach.

Co ciekawe, aktor głosowy nie ograniczał się jedynie do współpracy z Nintendo. Miał on okazję zagrać m.in. Magente w filmie Dragon Ball Super: Super Hero czy rolę narratora w Netfliksowym serialu dokumentalnym High Score.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.