GAMING JAPONIA NEWS

Mega Man VR – Japoński salon gier ze specjalną sesją w wirtualnej rzeczywistości

Odpowiedzialna za Mega Man’a (jap. Rockman), firma Capcom, zapowiedziała wydarzenie, które może być nie lada gratką dla fanów kultowej serii. W salonie gier Plaza CAPCOM, umiejscowionym w budynku Q Plaza (Ikebukuro, Tokyo), zagrać będzie można w Mega Man VR: Aimed at the Virtual World!!. 

Specjalny VR Experience oparty na grze Mega Man 11, przeżyć będzie można w strefie Plaza CAPCOM VR-X, w której niejednokrotnie odbywały się podobne wydarzenia, choćby z tytułów z serii Resident Evil. Atrakcja wystartować ma już 18 lipca i – zgodnie ze słowami firmy – będzie to pierwszy oficjalny krok uniwersum Mega Man’a w kierunku wirtualnej rzeczywistości. W trakcie sesji, odwiedzający będą mieli okazję wcielić się w Mega Mana, a następnie powstrzymać nikczemne plany Dr. Wily’ego, który zamierza przejąć wirtualny świat za pomocą hakowania. 

Wydarzenie jest jak najbardziej godne uwagi, bowiem w Mega Man VR, najpewniej nie będzie można zagrać w żadnym innym miejscu na świecie. Dosłownie kilka minut pieszo od salonu Capcom’u znajduje się, należący do firmy Bandai Namco, park rozrywki Mazaria, który od jakiegoś już czasu oferuje podobne sesje z Mario Kart VR oraz Pac-Man VR.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.