GAMING NEWS

Microsoft przejmuje firmę Activision Blizzard!

Microsoft zdecydował się na kolejny potężny ruch. Oficjalnie ogłoszono, że firma przejęła Activision Blizzard, czyli właścicieli wielu popularnych na całym świecie produkcji. Kwota zakupu robi wrażenie! 

 

Jeśli branża gier była by łowiskiem, a Bethesda Softworks szczupakiem, to Microsoft złowił właśnie dorodnego suma. Po nieco ponad roku od głośnego przejęcia ojców The Elder Scrolls i Fallouta, firma zakupiła całe Activision Blizzard! 

O przejęciu firmy oficjalnie poinformowali przedstawiciele Microsoftu. Kwota niespodziewanego zakupu wyniosła rzekomo 68,7 miliarda dolarów, czyli niemal 10 razy więcej niż Microsoft zapłacił za Bethesde!Transakcja ma zostać sfinalizowana przed 30 czerwca 2023 roku, a do tego czasu, firmy będą działać tak jak do tej pory. Po tej dacie, imperium zielonych poszerzy się natomiast o bardziej i mniej popularne studia, takie jak: Activision Publishing, Blizzard Entertainment, Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Sledgehammer Games czy Treyarch.

Jest bardziej niż prawdopodobne, że już niebawem produkcje Activision Blizzard zasilą bibliotekę Xbox Game Pass. Na informacje dotyczące konkretnych planów firm musimy jednak poczekać, gdyż na razie nie padło zbyt wiele konkretów. Szczegóły najprawdopodobniej poznamy w ciągu najbliższych miesięcy!

CO Z BOBBYM KOTICK’IEM? 

Zdawałoby się, że przejęcie firmy poskutkuje roszadami w jej obecnym zarządzie, który ostatnio znajduje cię w centrum licznych kontrowersji. Mowa m.in. o obecnym szefie Activision Blizzard – Bobbym Koticku, który zdaniem wielu osób, nie powinien dłużej zajmować tego stanowiska. W dużym skrócie – wielokrotnie przymykał on oko na wiele skrajnie nieodpowiednich sytuacji, takich jak mobbing czy napaści seksualne w firmie. Raz groził nawet śmiercią jednej ze swoich współpracownic.

Jak poinformował jednak serwis Video Game Chronicle, przejęcie nie wpłynie na stanowisko Koticka. Mężczyzna wciąż pozostanie oficjalnym CEO firmy i nie zanosi się, aby zmieniło się to w najbliższym czasie. Informację tą potwierdzili sami przedstawiciele Xboxa.źródło: Microsoft, VGC 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: