GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Microsoft wyznaczył datę zamknięcia cyfrowego sklepu Xbox 360

Microsoft ogłosił datę zamknięcia sklepu dostępnego na Xbox 360, kładąc kres ikonicznej konsoli siódmej generacji. To koniec pewnej ery dla graczy, którzy podbijali wirtualane światy na tym urządzeniu. Przyjrzyjmy się, jak wpłynie to na dzisiejszych użytkowników konsoli. 

 

Po wieloletniej podróży pełnej wzlotów i upadków, Microsoft podjął decyzję o częściowym zakończeniu wsparcia dla konsoli Xbox 360. To symboliczne pożegnanie wiąże się z zamknięciem sklepu, gdzie gracze mogli nabywać cyfrowe kopie gier oraz dodatkowe treści.

Wspomniana wyżej decyzja nie wchodzi w życie od razu. Wyznaczono konkretną datę zakończenia wsparcia dla Xbox 360 Store, które ma dojść do skutku 29 lipca 2024 roku. 

Zmiana ta oznacza przede wszystkim, że społeczność graczy X360 nie będzie już mogła cieszyć się częścią tytułów dostępnych na tej platformie. Mowa o tytułach bez kompatybilności wstecznej, dostępnych jedynie w cyfrowym sklepie konsoli.

Wciąż będzie można jednak korzystać ze wszystkich posiadanych gier! Jeśli macie więc na oku tytuł, którego nie chcecie utracić wraz z zamknięciem sklepu, rozważcie jego zakup.

Warto zaznaczyć, że zamknięcie sklepu z cyfrową zawartością nie oznacza zamknięcia serwerów. Gra przez sieć wciąż jest jak najbardziej możliwa i wygląda na to, że tak na razie zostanie. Wiele wskazuje jednak na to, że stan ten nie potrwa zbyt długo.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.