GAMING NEWS

Mieszkańcy Nepalu zagrają w Cyberpunk 2077 w 2077 roku

Żarty dotyczące premiery nadchodzącej produkcji CD Projektu dopiero w roku 2077, w pewnym sensie okazały się być trafne. Egzekwowany w Nepalu, kalendarz Nepali Patro, wyprzedza kalendarz gregoriański o około 56 lat i 8 miesięcy, a wczoraj mieszkańcy środkowej części himalajów świętowali pierwszy dzień 2077 roku. 

Kalendarz Wikrama został ustanowiony w 56 roku p.n.e i poza nielicznymi częściami Indii, jedynym krajem, w którym jest on egzekwowany jest Nepal właśnie. Nowy rok nepalskiego kalendarza przypada gdzieś w okolicach połowy  “naszego” kwietnia, a w tym roku, mieszkańcy świętowali jego nadejście 13.04, czyli wczoraj. Oznacza to, że południowoazjatycki kraj, doczeka się premiery Cyberpunk 2077 dokładnie w 2077 roku. 

Data premiery gry została przeniesiona na Wrzesień, jednak wciąż będzie wtedy trwał nepalski rok 2077

Niesamowity zbieg okoliczności wydarzy się oczywiście tylko jeśli CD Projektowi uda się dotrzymać wrześniowej daty premiery. Mimo, iż firma póki co twierdzi, że tytuł zadebiutuje w planowanej dacie, to obecna sytuacja jest całkowicie nieprzewidywalna i może jeszcze sporo namieszać.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: