NEWS POKEMON REAL LIFE

Mieszkaniec Anglii odkrył, że jego karty Pokémon z dzieciństwa, są warte… co najmniej 30 000$

Zamieszkujący Anglię, Nigel Brookes, obecnie jest 34-letnim ojcem dwójki dzieci, który już niedługo może nieźle zarobić na swojej kolekcji Pokémon TCG z czasów dzieciństwa. Jak sam przyznaje – nigdy nie interesowały go Pokemony – jednak zabawnym zbiegiem okoliczności, znalazł się posiadaniu zestawu wartego dziś co najmniej 30,000$. 

Zestaw, o którym mowa, jest to limitowany set składający się ze 103 kart z pierwszej generacji, który mężczyzna otrzymał niegdyś w prezencie od swojej mamy. Brookes, w przeciwieństwie do swojego brata, nigdy nie interesował się kartami Pokemon, z czego nie do końca zdawała sobie sprawę jego rodzicielka. Pewnego dnia, młodszy brat Anglika został oskubany ze swoich najlepszych kart przez bandę lokalnych dzieciaków, co spotkało się z reakcją mężczyzny, któremu udało się je odzyskać jeszcze tego samego dnia. W nagrodę za ten konkretny uczynek, mama chłopców postanowiła sprezentować starszemu z nich zestaw kart, kosztujący wówczas około 300$. 

„Szczerze mówiąc byłem całkiem zawiedziony tym prezentem. Podarowana mi kolekcja była również częścią mojego prezentu urodzinowego, a więc w tamtym czasie było to dla mnie niemałe rozczarowanie.” – powiedział Brookes w rozmowie z serwisem Mirror

Mężczyzna przypomniał sobie o otrzymanej kolekcji dopiero 21 lat później, kiedy jego córka zaoferowała mu za karty zawrotną cenę… 6 funtów. Właśnie w tym momencie, Brookes zdecydował się sprawdzić cenę swojego zestawu i ku jego zdziwieniu – była to kwota pięciocyfrowa. Mężczyzna może spodziewać się wzbogacenia o kwotę w okolicach 25 000£ – 35 000£ (nawet 170 000zł!).

„Moje dzieci dorastają, a ja chcę zrobić wszystko co w mojej mocy, aby zapewnić im jak najlepsze dzieciństwo. Mając te pieniądze będziemy znacznie lepiej przygotowani na wiele przyszłościowych wydatków.”

źródło: Mirror

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: