ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Mieszkaniec Kyoto został aresztowany po tym jak groził reżyserowi anime oraz aktorce głosowej

21-letni mieszkaniec Kyoto, Fukuta Kishimoto został aresztowany przez japońską policję pod zarzutem brutalnych gróźb skierowanych w stronę ekipy produkcyjnej serii Kemono Friends. Mężczyzna publikował swoje brutalne wypowiedzi na jednym z internetowych forów.

Fukuta Kishimoto(21) został aresztowany wczoraj w, znajdującym się w Kyoto, dystrykcie Nakagyo. Za pośrednictwem internetu miał on brutalnie grozić reżyserowi anime Kemono Friends, Tatsuki’emu oraz aktorce głosowej Yui Ishikawie, która znana jest między innymi z roli Mikasy w Attack on Titan. Sprawa została zgłoszona do departamentu policji jeszcze w kwietniu tego roku, jako utrudnianie prowadzenia działalności, a produkcja serii, z obawy o bezpieczeństwo pracowników, została wstrzymana na ponad dwa tygodnie. Podejrzany miał grozić ekipie produkcyjnej „zadźganiem przy użyciu noża” oraz „podpaleniem podobnym, jak to w Kyoto Animation”.

Zgodnie z doniesieniami serwisu FNN, Fukuta Kishimoto przyznał się do publikacji wyżej wspomnianych komentarzy, tłumacząc się tym, że „miał osobistą pretensję do reżysera, jednak nikogo nie zamierzał skrzywdzić”. Sprawa będzie od teraz rozpatrywana drogą prawną.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.