ANIME I MANGA NEWS REAL LIFE

Mieszkaniec USA pobił rekord Guinnessa za największą kolekcję gadżetów z Cardcaptor Sakura

Każdego roku certyfikat pobicia rekordu Guinnessa otrzymuje wielu najrozmaitszych kolekcjonerów z całego świata. Wielu z nich potrafi zgromadzić imponujące ilości przedmiotów związanych z konkretnym utworem kultury – i nie inaczej jest w przypadku Matthew Emblidge’a – który pod koniec zeszłego miesiąca, ustanowił rekord w wielkości kolekcji z Cardcaptor Sakura!

 

Mieszkaniec USA ustanowił wspomniany rekord w dniu 2 stycznia 2021 roku, kiedy to w jego mieszkaniu, doliczono się dokładnie 4873 różnej maści przedmiotów kolekcjonerskich z serii od grupy CLAMP. Emblidge otrzymał oficjalny certyfikat Guinness World Records dopiero kilka dni temu, czym pochwalił się na swoim koncie na twitterze.

Wspomniany rekord od 2017 roku należał do zamieszkałej w Peru – Sofii Pichihua, której kolekcja liczyła wówczas 1086 przedmiotów.Nowy właściciel rekordu przyznał, iż celowo wstrzymywał się z przystąpieniem do jego pobicia aż do teraz, bowiem Cardcaptor Sakura obchodzi w tym roku swoje 25. urodziny. 

Oryginalna seria ukazywała się na łamach magazynu Nakayoshi od maja 1996 roku do czerwca 2000 roku oraz doczekała się łącznie 12 tomów wydanych przez wydawnictwo Kodansha.źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: