GAMING NEWS

Minecraft – Wszystkie nowości zmierzające do gry wraz z aktualizacją Caves and Cliffs

W dniu dzisiejszym odbyła się zapowiedziana kilka tygodni transmisja Minecraft Live, która ujawniła zawartość zmierzającą do gry Mojang Studios wraz z aktualizacją 1.17. Pogłoski sprzed kilku dni potwierdziły się i na warsztat faktycznie wzięte zostały wyczekiwane przez graczy jaskinie. Nowości będzie jednak znacznie więcej!

Nadchodząca aktualizacja była zapowiadana przez deweloperów jako nośnik ogromnych zmian, jednak mało kto spodziewał się, że będzie ich aż tak wiele. Ogłoszony dzisiaj Caves and Cliffs Update wprowadzi do Minecraft’a masę nowości, które trafią do gry wraz z premierą wersji 1.17. O tych najważniejszych, możecie dowiedzieć się z poniższego podsumowania:

 1. Odświeżona generacja jaskiń oraz gór

Świat Minecrafta stanie się znacznie bardziej urozmaicony za sprawą ogromnych zmian w generacji gór oraz jaskiń. Największych zmian doczekają się te drugie, bowiem monotonne dotąd jaskinie, poza znaczną poprawą przestrzeni, będą od teraz posiadały różne warianty. Do gry trafią przepełnione różnorodną florą „Lush Caves” oraz „Dripstone Caves„, których ukształtowanie ubarwią stalaktyty oraz stalagmity. 2. Nowe moby

Sporych urozmaiceń doczeka się również fauna. Do gry trafią trzy nowe, neutralne zwierzaki: koza, aksolotl oraz świecąca kałamarnica (zwycięzca głosowania graczy). Nie zabrakło również nowego, wrogiego moba, którym jest zamieszkujący jaskinie Warden. Obchodzić będzie się z nim trzeba bardzo ostrożnie, bowiem – mimo iż jest  ślepy – gdy tylko namierzy gracza, będzie za nim podążał dopóki nie zakończy jego żywota.

3. System wykopalisk 

Wraz z aktualizacją Caves and Cliffs do gry trafi całkowicie nowa mechanika kopania, w której zamiast bezmyślnego machania kilofem, gracz będzie musiał skorzystać ze specjalnej szczotki, aby ostrożnie wydobyć równie rzadkie co kruche artefakty.

4. „Bundle Items” – nowy system sortowania przedmiotów

Noszenie sporych ilości surowców stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek, wraz z wprowadzeniem „Bundle” – czyli opcji umożliwiającej zgromadzenie razem więcej niż jednego typu przedmiotu w jednym miejscu. 

5. Nowe minerały oraz przedmioty

W aktualizacji 1.17 nie zabraknie całkowicie nowych minerałów oraz przepisów craftingowych. W jaskiniach będzie można natrafić na bloki miedzi oraz kryształy, które przydadzą się do stworzenia wielu nowych przedmiotów. Caves and Cliffs wprowadzi do gry detektor ruchu, teleskop, piorunochron, liściaste platformy i wiele więcej!To właściwie wszystko co na chwilę obecną wiadomo o nadchodzącej aktualizacji, jednak z pewnością nie wszystko co czeka graczy. Mojang Studios przygotowuje całą masę mniejszych lub większych zmian w poszczególnych mechanikach oraz całkowicie nowych zawartości, które nie zostały jeszcze zdradzone. Więcej o aktualizacji Caves and Cliffs dowiemy się za pewne w ciągu najbliższych kilku miesięcy, jednak na omówione zmiany będziemy musieli jeszcze sporo poczekać. 1.17 wciąż nie ma wyznaczonej daty premiery, a z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że ogłoszony dzisiaj update ma trafić do gry najwcześniej latem 2021 roku.

źródło: Windows Central

3 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.