GAMING NEWS

Minecraft – Do gry trafi ponad 90 nowych bloków!

Nadchodząca aktualizacja Minecrafta Caves & Cliffs, będzie ogromną dawką nowej zawartości. Całość podzielona została na dwa osobne lecz niemałe update’y, z których pierwszy ukaże się już tego lata. O większości nadchodzących zmian dowiecie się z tego artykułu, jednak teraz, Mojang opublikował materiał wideo dotyczący nowych bloków! 

 

Z opublikowanego filmu dowiedzieliśmy się, że budowlany arsenał graczy Minecrafta powiększy się aż o 91 nowych pozycji. Wśród nich znajdzie się między innymi miedź, która będzie mogła być wykorzystana do stworzenia m.in. schodów czy piorunochronu. Co ciekawe, twórcy zadbali o realizm wspomnianego metalu, bowiem – podobnie jak w rzeczywistości – będzie on ciemniał wraz z upływem czasu.

Pokazany został również kompletnie nowy blok śnieżnego puchu, który wyglądem podobny jest do zwykłego śniegu, jednak posiada kompletnie inny system kolizji. Gracz będzie mógł swobodnie poruszać się wewnątrz zbudowanych z niego struktur, co otwiera możliwość na kompletnie nowe rozwiązania.Obydwa wymienione stanowią zaledwie ułamek nowości, wśród których znajdziemy całą masę bloków dekoracyjnych oraz krajobrazowych. Twórcy zapewnili również, że większość nowych elementów nie tylko pojawi się w ekwipunku kreatywnym, ale będzie naturalnie generowana w świecie gry. Problemu z ich pozyskaniem nie powinni mieć więc gracze survivalowi.

Z nowości pokazano również nowy system generacji złóż, które od teraz pojawiać się będą nie tylko w formie solidnych bloków. Na najgłębszych poziomach jaskiń, niektóre z nich będą występować również w łupkach. Na wejście tych zmian w życie musimy jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.źródło: GRY-OnLine.pl 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: