GAMING NEWS

Minecraft – Do gry trafiła 1. część aktualizacji Caves & Cliffs!

O ogromnej aktualizacji Minecrafta, zatytułowanej Caves & Cliffs, po raz pierwszy usłyszeliśmy w październiku zeszłego roku. Teraz, po ponad ośmiu miesiącach, pierwsza część wyczekiwanego update’u oficjalnie zawitała do gry! O wszystkich najważniejszych nowościach w sandboxie Mojang Studios dowiecie się z tego artykułu. 

 

Caves & Cliffs jest na tyle obszerne, że całość aktualizacji zdecydowano się podzielić na dwie części. Pierwsza z nich trafiła do gry 8 czerwca i wprowadziła naprawdę potężną dawkę nowej zawartości. W ramach pierwszej części update’u, Minecraft wzbogacił się o kompletnie nowe bloki oraz zwierzęta. 

Arsenał dostępnych bloków powiększył się o aż 91 nowych pozycji, które mieliśmy okazję zobaczyć jeszcze w zeszłym miesiącu. Wprowadzone zostały bloki takie jak: miedź, sypki śnieg, ametyst czy specjalne liście, mogące posłużyć jako platformy do wspinaczki. Dodane zostało również kompletnie nowe narzędzie, jakim jest luneta! Nowości znajdziemy również wśród przedstawicieli Minecraftowej fauny. Aktualizacja wprowadziła górskie kozy, aksolotle oraz świecące w ciemności kałamarnice. Szczególnie warte uwagi są te pierwsze, bowiem poza tym, że są alternatywnym źródłem mleka, kryje się za nimi pewien intrygujący sekret. Twórcy gry zasugerowali, aby gracze szukali wyjątkowo głośno beczących kóz. Możliwe, że mogą one mieć jakieś wyjątkowe właściwości.


 

Druga część Caves & Cliffs ukazać ma się w okolicach tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Na razie wiadomo tyle, że wprowadzi ona m.in. nowe podziemne biomy oraz ogromne zmiany w sposobie generowania jaskiń. Na tym wciąż nie koniec nowości, bowiem już w przyszłym roku, Minecraft wzbogacić ma się o kompletnie nową mechanikę archeologii. Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: