GAMING INTERNET NEWS

Minecraft – Odnaleziono dokładny seed lokacji z obrazka pack.png

Nie tak dawno temu, głośno zrobiło się o odnalezieniu dokładnej lokacji, znanej z ekranu startowego Minecrafta, do czego wykorzystana została platforma naukowa BOINC. Odkrycia podobnej skali, dwa dni temu dokonał gracz oraz YouTuber o pseudonimie SalC1, któremu udało się odkryć dokładny seed lokacji znanej z obrazka „pack.png”. 

 

Wspomniany plik „pack.png” to obrazek, który przewija się w launcherze gry od jednej z wczesnych wersji alfa, oznaczonej numerem 1.2.2, która zawitała do Minecrafta 10 listopada 2010 roku. Natknąć się na niego mogliśmy między innymi podczas wyboru tekstur, gdzie widniał on przy wyborze domyślnym, aż do wersji 1.13.12(październik 2018), natomiast do dziś zobaczyć go można – w wariancie czarno-białym – przy światach i serwerach, które nie mają wybranej ikony. Tajemniczym obrazkiem wyjątkowo zainteresował się gracz Minecrafta oraz YouTuber o pseudonimie SalC1, który postanowił zapytać o niego samego twórcę Minecrafta – Notch’a. Dowiedziawszy się, iż sam autor gry nie ma najmniejszego pojęcia o tym, gdzie znaleźć można lokacje ze zdjęcia, YouTuber postanowił wziąć sprawy we własne ręce. W styczniu bieżącego roku, SalC1, zwrócił uwagę społeczności na „pack.png”, za pośrednictwem materiału wideo, który do dziś obejrzało ponad 1,5 miliona osób. Film wzbudził ogromne zainteresowanie internautów, angażując w poszukiwania seed’u lokacji z obrazka kilka tysięcy osób, które przez ostatnie miesiące, pracowały nad jego odnalezieniem. Grupa działała na Discordzie oraz stosowała wszystkie możliwe metody, takie jak skanowanie seedów, badanie ułożenia chmur, analizowanie perspektywy etc. Omówienia całego procesu jak i poszczególnych technik szukania podjął się sam autor przedsięwzięcia, w filmie opublikowanym na początku czerwca:5 września, SalC1 ogłosił na swoim Twitterze oficjalny koniec poszukiwań, informując o sukcesie projektu. Odkrycie konkretnej lokalizacji krajobrazu jest zasługą pracy tysięcy graczy, którym zajęło to ponad 7 miesięcy.

Seed został opublikowany zaledwie wczoraj, przez co lokacje z obrazka „pack.png” może odwiedzić każdy chętny. Znajdziecie go poniżej:

3257840388504953787  Coordinates: x=49, z=0

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.