GAMING NEWS

Minecraft: Gracz odtworzył Planetę Ziemię w skali 1:1!

Możliwości kreacyjne gry Mojang’u nie przestają zadziwiać nawet po prawie 11 latach od premiery tytułu. Uzdolnieni budowniczowie nieraz zaskakiwali nas choćby szczegółowo odtworzonymi lokacjami filmowymi, a nawet stworzeniem prostego, działającego komputera wewnątrz popularnej sześciennej produkcji. Gracz znany z nicku PippenFTS postawił poprzeczkę znacznie wyżej, odtwarzając w Minecrafcie całą planetę Ziemie…i to w skali 1:1!

Ambitny projekt nie był rzecz jasna realizowany ręcznie, bowiem zajęło by to zdecydowanie zbyt dużo czasu jak na życie jednego człowieka. Graczowi udało się osiągnąć zamierzony efekt przy pomocy dwóch modów znacznie usprawniających obszarowe rzeźbienie terenu. Modyfikacja Cubic Chunks pozwoliła mu na zniesienie limitu wysokości budowli (wynoszącego normalnie 256 bloków), co było bardziej niż konieczne w przypadku tego projektu. Najważniejszą rolę w realizacji szalonego pomysłu odegrał natomiast drugi mod, Terra 1-to-1, który pozwolił twórcy projektu na generowanie terenu na podstawie zdjęć satelitarnych z internetowych baz danych. Planetę udało się więc odwzorować w skali 1:1 korzystając z informacji takich jak wysokości terenu, klimat czy rodzaj gleby charakterystyczny dla danego obszaru. Wszystkie te informacje zostały przeniesione z zachowaniem specyfiki poszczególnych biomów, których ubarwienie odzwierciedla prawdziwe kolory naszej planety. 

Gotowy efekt mimo samego jego rozmachu ma jednak sporo niedoskonałości. Wiele lokacji nie zostało wygenerowanych prawidłowo i będą wymagać ręcznych poprawek. Minecraft’owa Ziemia nie zawiera też żadnych miast, ani innych konstrukcji zbudowanych przez człowieka, jednak te mają stopniowo pojawiać się na wirtualnej planecie. PippenFTS rozpoczął rekrutację doświadczonych ochotników, którzy pomogą mu wybudować pierwszą dużą lokację projektu – Seattle, które jest rodzinnym miastem autora przedsięwzięcia. Gracz zachęca Minecraft’ową społeczność z całego świata, aby wspólnymi siłami stworzyć wirtualną kopię naszej planety. Wygenerowaną mapę może pobrać każdy, a dokładna instrukcja związana z jej instalacją zamieszczona jest w końcówce powyższego filmu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.