GAMING NEWS

Minecraft z ponad 140 milionami aktywnych graczy!

Sandboksowa produkcja Mojang Studios zadebiutowała pod koniec 2011 roku – i mimo blisko 10 lat na karku – wciąż ma się świetnie. Ilość aktywnych graczy, tylko w tym roku, podskoczyła o około 30% – i co ważne – wciąż rośnie w błyskawicznym tempie. Obecnie jest to ponad 140 milionów aktywnych użytkowników!

 

O takich wynikach po niemal dekadzie od premiery, marzy każdy deweloper na globie! Minecraft odnosi imponujący sukces w każdym możliwym segmencie, co jasno pokazują najnowsze statystyki firmy Microsoft. Do tytułu regularnie zagląda już ponad 140 milionów graczy, a ilość sprzedanych kopii na całym świecie, przekroczyła próg 238 milionów.

Strzałem w dziesiątkę, okazało się również uruchomienie Rynku, na którym zakupić można liczne mody, mapy oraz elementy kosmetyczne. Te sprzedawane są przez niezależnych twórców i przełożyły się na ponad 350 milionów dolarów zarobku.Przez ostatnie lata, mocno uległa zmianie również demografia gry, która już dawno odarła się z łatki produkcji przeznaczonej dla dzieci. Z opublikowanych przez Microsoft statystyk wynika, że średnia wieku graczy w Europie i Ameryce Północnej to aż 27 lat!

Powodem tak dużej popularności i rozrostu społeczności gry są m.in. regularne aktualizacje. Najnowsza – Caves & Cliffs, zadebiutuje latem tego roku i wprowadzi całą masę nowości, o których więcej dowiecie się tutaj.źródło: GRY-OnLine.pl 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.