GAMING NEWS

Minecraft ze specjalnym DLC z okazji 40-lecia PAC-MAN’a!

Popularny PAC-MAN, będący tytułowym bohaterem gry firmy Namco z 1980 roku, obchodzi swoje 40. urodziny. Dzień jubileuszu żółtego pożeracza przypadał dokładnie wczoraj, a znaczna część branży chętnie dołożyła swoją cegiełkę do obchodów wydarzenia. Jednym z ciekawszych ruchów, było to, co zrobiło Mojang Studios, bowiem w wyjątkowo ciekawy sposób uhonorowali oni kultową produkcję.

Postać PAC MAN’a stała się dla branży gamingowej absolutną ikoną, która po dziś dzień kojarzona jest nie tylko przez znaczną większość graczy, ale również przez osoby mające z grami niewiele wspólnego. Żółtego głodomora kojarzą nawet ci najmłodsi, którzy często nigdy nie mieli styczności z oryginalną grą Bandai Namco. Tutaj właśnie pojawiła się firma Mojang Studios, która w ramach celebracji okrągłych urodzin serii, zdecydowała się zaimplementować PAC-MAN’a jako DLC w Minecraf’cie!

Inicjatywa spotkała się z nadzwyczaj pozytywną reakcją graczy. Poza możliwością ogrania PAC-MAN’a w zupełnie nowej formie, Mojang Studios jak zwykle potraktowali projekt jeszcze ambitniej, między innymi, ubarwiając oryginalny gameplay o liczne elementy arcade’owe oraz dodając edytor labiryntów, który pozwoli grającym na tworzenie własnych, unikalnych poziomów. Posunięcie Mojand Studios wyszło świetnie, zarówno pod kątem młodszych graczy, z których duża część będzie miała styczność z PAC-MAN’em po raz pierwszy, jak i tych starszych, mogących w pełni docenić odświeżoną formę tytułu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.