GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Ministerstwo Cyfryzacji rusza z własnym serwerem Minecraft w ramach akcji #zostańwdomu

Rząd dokłada wszelkich możliwych starań, aby zachęcić Polaków do nie wychodzenia z domu. Kilka dni temu Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło akcję “Grarantanna” , która ma na celu pomóc graczom w zabiciu nudy w czasie kwarantanny. Do całej akcji włączony zostaje również serwer Minecraft, przeznaczony dla najmłodszych i nie tylko. 

Zainicjowana przez Ministerstwo Cyfryzacji “Grarantanna” jest jednym z przedsięwzięć promujących akcję “#zostańwdomu”. W ramach inicjatywy, na stronie Grarantanny zaleźć możemy różne sposoby na zabicie nudy, takie jak turnieje gamingowe, zagadki, webinary, sesje Game Jam’owe, czy właśnie wyżej wspomniany serwer do wspólnej gry w Minecraft. Serwer został stworzony we współpracy z organizacją NeverLight i ma wystartować już dzisiaj o godzinie 18:00. Dostępny jest jednak tylko dla graczy na PC. 

Serwer ma funkcjonować w trybie kreatywnym, co ma pozwolić grającym na realizowanie swoich pomysłów, bez martwienia się o potrzebne do tego zasoby. Zwieńczeniem akcji ma być trwający do 27 marca konkurs na najpiękniejszą budowlę. Więcej informacji na temat tego wydarzenia możecie znaleźć tutaj.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: