GAMING NEWS

Ministerstwo Cyfryzacji zorganizuje serię turniejów esportowych w ramach „Grarantanny”

Grarantanna to inicjatywa stworzona przez Ministerstwo Cyfryzacji mająca na celu zachęcić graczy do przestrzegania domowej izolacji. W ramach akcji organizowane są między innymi: webinary, sesje Game Jam’owe, quizy czy stworzony kilka dni temu serwer Minecraft, który niestety okazał się lekkim niewypałem. Ministerstwo Cyfryzacji tym razem ogłosiło Grarantanna Cup, które ma być serią turniejów esportowych. 

Grarantanna Cup jest ogólnopolskim turniejem esportowym zorganizowanym we współpracy z ESL Polska, który obejmuje rozgrywki w 4 tytułach: League of Legends, Brawl Stars, FIFA 20 oraz Counter Strike: Global Offensive. Turniej przeznaczony jest dla uczniów (przy zapisach trzeba nawet podać dokładną placówkę, którą reprezentujemy), a przewidziana pula nagród całego przedsięwzięcia wynosi 50 000 zł. Zapisy do poszczególnych turniejów już ruszyły, a pierwsze z nich mają rozpocząć się już od 1 kwietnia.

W cała inicjatywę zaangażowani są również znani streamerzy oraz pro gracze polskiej branży gamingowej: Maciej „Morgen” Żuchowski, Kinga Kujawska, Kuba „Kubik” Kubiak, Piotr „Izak” Skowyrski, Jarosław „pasha” Jarząbkowski, Damian „Nervarien” Ziaja, Jakub „Kubon” Turewicz oraz Paweł „Saju” Pawelczak. Wszystkie rozgrywki odbędą się za pośrednictwem platformy ESL Play.

To przedsięwzięcie adresowane do wszystkich uczniów, którzy przy okazji świetnej zabawy i konkurencji w duchu fair-play, będą mogli wygrać indywidualne nagrody, ale i nagrody dla szkół, które reprezentują – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia możecie znaleźć tutaj

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: