GAMING INTERNET NEWS

Mutekimaru jest pierwszą rybą na świecie, która ukończyła grę Pokemon Sapphire!

To nie jest żaden żart. W połowie lipca bieżącego roku wspominaliśmy o bojowniku syjamskim imieniem Mutekimaru, którego właściciel postanowił sprawdzić czy jego rybka zdoła przejść grę Pokemon Sapphire. W tym celu zaprojektował on specjalny kontroler oparty na śledzeniu ruchu, który interpretował przemieszczanie się rybki w akwarium, jako naciskanie konkretnych przycisków na padzie konsoli GameCube. Po wielu miesiącach, rybce udało się właśnie ukończyć grę! 

Transmisje z postępu zmagań rybki z przejściem gry Pokemon Sapphire, odbywały się codziennie na kanale Mutekimaru Channel na platformie YouTube. O przebiegu pierwszych godzin wyzwania oraz o budowie niecodziennego kontrolera dowiecie się więcej tutaj, jednak teraz najważniejsze jest to, jak zakończyło się całe przedsięwzięcie.

Po dokładnie 3195 godzinach 37 minutach i 10 sekundach, dnia 6 listopada 2020 roku, Mutekimaru zdołał pokonać ostatniego członka Elite Four, stając się tym samym pierwszą rybką na świecie, która zdołała przejść Pokemon Sapphire, od początku do samiutkiego końca.

Aż do teraz, mało kto wierzył w powodzenie wyzwania, co można było zaobserwować w sekcji komentarzy pod, momentami monotonnymi, transmisjami, gdzie rybka potrafiła godzinami kręcić się w kółko wewnątrz Poke Center, zagadując przypadkowych NPC-ów. W celu uniknięcia tego typu sytuacji, schemat responsywnej planszy był co jakiś czas aktualizowany przez właściciela Mutekimaru, jednak nie ingerował on w wyzwanie rybki aż tak często, jak mogłoby się wydawać.

Osiągnięcie Mutekimaru jest nie byle jakie, bowiem nie dość, że przeszedł on grę od początku do końca, to zrobił to tak naprawdę całkowicie na oślep. Co ciekawe, nie jest to pierwsza rybka, która zmagała się z przejściem produkcji z cyklu Pokemon. W 2014 roku, podobny eksperyment przeprowadzony został na twitchowym kanale FishPlaysPokemon, gdzie inny bojownik syjamski o imieniu Grayson Hopper, przez ponad 135 godzin oraz przy pomocy identycznego mechanizmu, przechodził grę Pokemon Blue(bez powodzenia).

Najprawdopodobniej właśnie tym inspirował się właściciel Mutekimaru, którego rybce udało się pomścić niepowodzenie poprzednika. Skrótowy zapis ostatnich minut zmagań Mutekimaru w Lidze Pokemon możecie zobaczyć w poniższym materiale: 

źródło: Anime News Network 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.