ANIME I MANGA JAPONIA KINO I SERIALE NEWS

Muzeum Studia Ghibli założyło własny kanał na YouTube, aby podzielić się rzadkimi nagraniami z jego wnętrza

Znajdujące się w Mitace (zachodnia część Tokio), Muzeum Studia Ghibli, zostało otwarte w 2001 roku, a jego architektem oraz pomysłodawcą był sam Hayao Miyazaki. Muzeum na ogół nie pozwala na nagrywanie wnętrza infrastruktury, jednak w obecnej sytuacji, w której nikt nie może zwiedzić go we własnej osobie, otwarto oficjalny kanał  YouTube placówki, gdzie publikowane są filmy z jego wnętrza. 

Muzeum ma dość restrykcyjne zasady jeśli chodzi o robienie zdjęć, czy nagrywanie filmów, bowiem w założeniu, cała magia tego miejsca ma być zachowana do momentu, w którym będziemy mieli okazje znaleźć się tam we własnej osobie. Poza nielicznymi materiałami na YouTube, prezentującymi wygląd tej bajkowej lokacji (na które prawdopodobnie udzielona została odpowiednia zgoda), materiały wideo z Mitaka Ghibli Museum, a przede wszystkim z jego wnętrza, są dosyć rzadkie. Muzeum założyło swój własny kanał na YouTube, aby podzielić się filmami, prezentującymi wnętrza poszczególnych pokoi. 

Opublikowane na chwilę obecną zostały trzy nagrania, z czego ostatnie, pojawiło się na kanale 6 dni temu. Niewykluczone, że podobnych materiałów pojawi się więcej, jednak na pewno nie będzie ich zbyt wiele ponieważ przeczyłoby to założeniom placówki. Muzeum pozostaje zamknięte od 25 lutego tego roku i ma takie pozostać aż do 29 maja. Możliwe, że data ponownego otwarcia zostanie jeszcze bardziej przesunięta, jeśli sytuacja z COVID-19 nie ulegnie poprawie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.