GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Muzeum udostępniło swoją kolekcję dla graczy Animal Crossing

Jakkolwiek zabawnie by to nie brzmiało, nowa odsłona Animal Crossing, staje się powoli głównym filarem podtrzymującym relacje socjalne. W najnowszej produkcji Nintendo organizowane są liczne imprezy masowe, tinderowe spotkania, a nawet, urządzane są śluby. Gra doskonale sprawdziła się w roli medium służącego do spotkań, co zostało dostrzeżone przez J. Paul Getty Museum. 

Założone w 1953 roku muzeum sztuki znajdujące się w Los Angeles, jak każda inna placówka tego typu, pozostaje obecnie zamknięte. Włodarze Getty Museum dostrzegli spory potencjał drzemiący w New Horizons i postanowili wykorzystać produkcję, jako pośrednika pomiędzy muzeum oraz wielbicielami sztuki. Na stronie Getty pojawił się specjalny generator, który pozwala graczom na zaimportowanie ponad 70 000 dzieł sztuki, prosto na swoją wyspę. 

Z pomocą specjalnego generatora możemy wybrać konkretne dzieło z kolekcji Getty Museum, a następnie skanując specjalny kod QR, przenieść je do gry z pomocą funkcji NookLink, znajdującej się w mobilnej aplikacji Nintendo Switch. Generator dzięki formule open-source, pozwoli nam także na importowanie sztuki z wielu innych placówek, korzystających z technologii IIIF. Pełną listę muzeów można znaleźć tutaj

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: