ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Najdłużej emitowane anime wstrzymane pierwszy raz od 45 lat!

Kilka dni temu, świat obiegła informacja o wstrzymaniu mangi Golgo 13, która może poszczycić się najdłuższą w Japonii, trwającą 52 lata, regularnością wydawniczą. Chwilę po wstrzymaniu najdłużej wydawanej mangi, pandemii COVID-19 udaje się również zastopować pracę nad najdłużej emitowanym anime – Sazae-san

Sazae-san to anime, o którym słyszał praktycznie każdy mieszkaniec Japonii, i które emitowane jest nieprzerwanie od 1969 roku. Seria opowiada o wielopokoleniowej rodzinie mieszkającej pod jednym dachem, a uniwersum ma ogromny fanbase zarówno wśród najmłodszych, jak i tych nieco starszych widzów. Anime to jest do tego stopnia „na bieżąco”, że celebrowane w niej są trwające w obecnej chwili święta oraz pory roku, a na końcu każdego odcinka, tytułowy Sazae-san łamie czwartą ścianę, tocząc z widzem pojedynek w papier, kamień, nożyce. Produkcja została właśnie wstrzymana do odwołania, a zamiast nowych odcinków, reemitowane będą te starsze.

Jest to pierwsza tego typu sytuacja od 45 lat, bowiem ostatnie reemisje odcinków Sazae-san miały miejsce w lutym oraz marcu 1975 roku, w związku z kryzysem naftowym.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.