ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Najnowszy Evangelion zarobił ponad 3 miliardy jenów w 7 dni od premiery!

Premiera finałowego filmu z serii Rebuild of Evangelion była przesuwana kilkukrotnie, jednak produkcja w końcu wylądowała w japońskich kinach. Liczne akcje promocyjne ruszyły pełną parą, a sam film zarobił już ponad 3 miliardy jenów –  i to w zaledwie 7 dni od premiery. 

 

Evangelion 3.0+1.0: Thrice Upon a Time zadebiutował w japońskich kinach dokładnie 8 marca 2021 roku. W równe 7 dni od swojej premiery, na film sprzedanych zostało 2,194,533 biletów, za łączną kwotę w wysokości 3,338,422,400 jenów (ok.30,6 mln $). 

Wspomniany wynik został wygenerowany przez 466 placówek kinowych na terenie Japonii i jest on o 33% lepszy niż w przypadku poprzedniego filmu – Evangelion 3.0: You Can (Not) RedoZgodnie z doniesieniami serwisu Deadline, aż 3,4 miliona dolarów przychodu pochodzi z 38 kin sieci IMAX. Jest to oficjalnie drugi najlepszy start japońskiej produkcji w historii tej sieci. Pierwszym – jak nie trudno się domyślić – jest niekwestionowalny hit ubiegłego roku – Demon Slayer: The Movie – Mugen Trainźródło: Anime News Network

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.