GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Nauczyciel przeprowadził lekcję matematyki w Half Life: Alyx

Obecnie trwająca domowa kwarantanna jest szczególnie dużym problemem dla placówek oświatowych. Szkoły i uczelnie, które chcą uniknąć kilkumiesięcznego wydłużenia roku szkolnego muszą realizować program poprzez różne rozwiązania dostępne online. Najczęściej wykorzystywaną w tym celu platformą jest Microsoft Zoom, jednak pewien nauczyciel wpadł na znacznie ciekawszą formę przeprowadzenia swoich zajęć.

Na wyjątkowo kreatywny pomysł wpadł pedagog z pewnej kalifornijskiej szkoły. Charles Coomber, nauczyciel matematyki dla klas 7 i 8, postanowił przeprowadzić lekcje dotyczącą kątów w najnowszej VR-owej produkcji firmy Valve, Half Life: Alyx. Najnowsza odsłona serii osadzona jest w bardzo żywej scenerii, gdzie możemy do woli wchodzić w interakcję z otaczającymi nas przedmiotami. Matematyk wykorzystał ten fakt i używając flamastrów dostępnych w jednej z lokacji startowych gry, na bieżąco tworzył notatki i rysunki pomocnicze używając okien zdewastowanej szklarni jako tablicy.

Warto wspomnieć, iż lokacja wybrana przez uczącego nie była w żaden większy sposób wyeksponowana w grze, co jeszcze bardziej podkreśla pomysłowość pedagoga. Wybrana przez niego forma zajęć była nie tylko znakomitym pomysłem na dotarcie do uczniów, ale również wyjątkowo kreatywnym i pozytywnym sposobem walki z obecną pandemią.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.