ANIME I MANGA INTERNET NEWS

Neon Genesis Evangelion – Asuka Langley zwyciężczynią ankiety dotyczącej ulubionej postaci widzów

O Neon Genesis Evangelion ponownie zrobiło się dość głośno, czego głównymi powodami, są dodanie serii na Netflixa oraz zbliżający się film kinowy. Marka Evengelion nawiązuje ostatnio liczne współprace , a na fali ponownej popularności zorganizowana została ankieta, mająca wyłonić ulubioną postać widzów. 

Ankietę All Evangelion Mega Poll zorganizowała japońska telewizja NHK, a głosujący mieli czas od 27 marca do 29 kwietnia, na wybranie swojego faworyta. Wyniki plebiscytu zostały ogłoszone 16 maja podczas programu emitowanego w NHK BS Premium, którego prowadzącą była znana piosenkarka Takanori Nishikawa. Niektóre miejsca są naprawdę niespodziewane, jednak Asuka Langley wciąż zdaje się dominować w tego typu przedsięwzięciach, wygrywając tego typu zestawienie, drugi rok z rzędu. 

Asuka zdobyła pierwsze miejsce również w zeszłorocznej ankiecie organizowanej przez Evangelion Store Japan.

Oparty o ilość głosów rezultat ankiety prezentuje się w sposób następujący:

 1. Asuka Langley Shikinami [WINNER]
 2. Kaworu Nagisa
 3. Rei Ayanami
 4. Shinji Ikari
 5. Misato Katsuragi
 6. Mari Makinami Illustrious
 7. Ryoji Kaji
 8. Pen Pen
 9. Maya Ibuki
 10. Gendo Ikari

1 komentarz

 1. W sumie nic dziwnego, zadziorna, charakterna, ambitna, odważna i jak na animowe standardy very hot laska, mimo wieku 😛 Moim zdaniem jedna z najciekawszych postaci z anime ever. Za to cała reszta rankingu dla mnie to jakaś pomyłka. Misato i Ryoji stanowczo za nisko, Gendo na ostatnim też bym się nie spodziewał… i w sumie na tym się chyba kończą ciekawe postacie w NGE.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.