ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Neon Genesis Evangelion – Twórca serii udostępnił trzy filmy z tetralogii Rebuild of Evangelion za darmo

Twórca uniwersum Neon Genesis Evangelion, Hideaki Anno, zdecydował się na dość wyjątkowy gest w obliczu trwającej obecnie, globalnej pandemii COVID-19. Zgodnie z życzeniem artysty, na platformę YouTube trafiły wszystkie 3 dostępne filmy z pełnometrażowego remake’u serii anime, zatytułowanego Rebuild of Evangelion (Evangelion shin gekijōban).

Pan Anno opublikował na swoim koncie Twitter fotografię ręcznie napisanego listu, w którym wyraża swoje duchowe wsparcie dla wszystkich osób dotkniętych pandemią oraz przeprasza wszystkich fanów za opóźnioną premierę czwartego i zarazem ostatniego filmu serii Rebuild of Evangelion, który miał ukazać się 27 lipca tego roku, jednak został przełożony ze względu na koronawirusa.

„Do wszystkich tych, którzy są dotknięci przez koronawirusa (COVID-19), moje serce jest z wami. Chciałbym wyrazić swój ogromny szacunek oraz podziw dla wszystkich pracowników sztabu medycznego oraz wszystkich innych osób przyczyniających się do zażegnania tej kryzysowej sytuacji. Przepraszam również wszystkich fanów za niezaplanowaną sytuację związaną z przełożeniem premiery nowego filmu z z serii Evangelion, na który kazaliśmy fanom czekać prawie 8 lat. Jest to trudny czas dla całego świata, ale z odpowiednio walecznym duchem, Ja i każdy z nas, będziemy robić najlepiej to co do nas należy. Dziękuje. #StayHome” – czytamy we wzruszającej wiadomości od Pana Hideakiego Anno.

W ramach rekompensaty za przełożenie najnowszej produkcji oraz przede wszystkim, aby zachęcić jak największą ilość osób do przestrzegania izolacji domowej, twórca zdecydował się na piękny gest udostępnienia wszystkich trzech filmów z remake’u Rebuild of Evangelion na platformie YouTube. Są one dostępne globalnie na kanale 株式会社カラー khara inc.official, jednak na chwilę obecną można je zobaczyć jedynie w języku japońskim. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.