ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Neon Genesis Evangelion – Włócznia Longinusa pojawiła się pod Tokyo Skytree

Po przesunięciach spowodowanych przez pandemię, film Evangelion 3.0+1.0 Thrice Upon a Time w końcu trafił do kin.  Z okazji premiery produkcji, wystartowała akcja promocyjna, która w interesujący sposób wykorzystuje najwyższą konstrukcję w całej Japonii. 

 

Produkcja będąca zakończeniem Evangeliona trafiła na wielkie ekrany dokładnie 8 marca, a wraz z nią wystartowała akcja Evangelion Tokyo Skytree Project. Pod 634-metrową tokijską konstrukcją znalazła się Włócznia Longinusa, a sam obiekt – w dniach 19-21 marca – zabłyśnie w barwach poszczególnych jednostek EVA. Przedsięwzięcie jest nie tylko promocją najnowszego filmu, ale również formą pożegnania kultowej serii.

SL-3
Tokyo Skytree zabłyśnie w barwach jednostek 01, 00, 02, Mark.06 oraz 08 w dniach 19-21 marca w godzinach 18:45-20:00

..a to wciąż nie wszystko, bowiem w punkcie obserwacyjnym na szczycie budowli zobaczyć można liczne instalacje oraz specjalne pokazy audiowizualne:

Inicjatywa miała odbyć się pierwotnie w dniu 23 stycznia 2021 roku, czyli dokładnie wtedy gdy planowo zadebiutować miał najnowszy film. Całość projektu początkowo zakładała jedynie iluminację konstrukcji oraz wystawę w jej wnętrzu. Pomysł najwidoczniej rozwinął się jednak o wyżej wspomniana włócznię oraz część pokazową.

Wydarzenie potrwa aż do 31 maja. 

źródło: SoraNews24 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: