KINO I SERIALE NEWS TECHNOLOGIA

Netflix od teraz sam anuluje subskrypcje nieaktywnych użytkowników

Formuła miesięcznych subskrypcji w równym stopniu ułatwia, jak i utrudnia życie konsumenta. Z jednej strony po jej aktywowaniu, nie musimy pamiętać o jej regularnej spłacie, natomiast często zapominamy o wielu z nich, a pieniądze same uciekają z konta, w niepożądanych kierunkach. Ten właśnie problem zamierza rozwiązać Netflix!

Aż do tego momentu, wykupiona na platformie Netflix, subskrypcja obowiązywała przez cały opłacony okres, a anulowanie jej mogło odbyć się jedynie poprzez ręczne działanie użytkownika konta. Wielu klientów usługi, pomimo opłacenia należnej kwoty, nie zawsze ma wystarczająco wolnego czasu, aby korzystać z Netflixa, a ich konta stają się z czasem nieużywane, a często również zapomniane. Platforma będzie od teraz automatycznie anulować subskrypcje nieaktywnych użytkowników, aby Ci nie musieli się o to martwić. 

Wprowadzone przez Netflixa narzędzie ma sprawdzać aktywność każdego użytkownika. Jeśli ten w ciągu 12 miesięcy zaglądał do usługi sporadycznie lub wcale otrzyma stosowną wiadomość e-mail z zapytaniem, czy wciąż jest zainteresowany usługą.  Nie udzielenie na niego odpowiedzi spowoduje anulowanie subskrypcji, co może zaoszczędzić sporo pieniędzy zapominalskim. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.