ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Netflix odnotował znaczny wzrost zainteresowania produkcjami anime w 2020 roku!

Polscy fani anime wciąż nie są w najlepszej możliwej pozycji jeśli idzie o legalny dostęp do wybranych serii. Wiodące serwisy stramingowe takie jak Crunchyroll, wciąż nie działają na terenie naszego kraju, co być może zmieni się już niedługo, jednak na ratunek przybywa Netflix!

 

Amerykańska platforma stosunkowo szybko zaczęła interesować się japońską animacją, dodając do swej biblioteki wiele, zarówno produkowanych przez siebie serii oryginalnych, jak i importując zaskakującą ilość z tych już istniejących. W 2020 roku na amerykańskiego oraz japońskiego Netflixa trafiły rekordowe ilości anime (czego pokłosie widzimy również na polskiej wersji serwisu) i wygląda na to, że w przyszłości może pojawić się ich znacznie więcej! W zeszłą niedzielę na japońskiej stacji telewizyjnej TV Asahi wyemitowany został blok dotyczący dystrybucji anime na Netflixie, w trakcie którego zobaczyć można było zakulisowe urywki z procesu tworzenia nadchodzącej serii Studia Wit – Vampire in the Garden. Niedługi materiał zdradził, iż anime przez cały rok utrzymywało się w TOP 10, jeśli chodzi o typ oglądanych przez użytkowników treści (red. prawdopodobnie zaliczają się do tego nie tylko programy czy seriale, ale również poszczególne ich gatunki).

W pierwszej połowie grudnia, amerykański Netflix zdradził, iż w 2020 roku wzrost zainteresowania produkcjami zaliczanymi do kategorii anime, wzrósł w USA o ponad 100% względem 2019 roku. Najchętniej oglądanymi produkcjami w Stanach Zjednoczonych były Pokemon: Mewtwo Strikes Back Evolution oraz Blood of Zeus. Sytuacja ma się podobnie na terenach Azji, gdzie oglądalność japońskiej animacji na platformie, również uległa podwojeniu w 2020 roku, jak twierdzi Vice Prezes ds. zawartości Monika Shergill z Netflix India. Wyniki zdają się więc być na pierwszy rzut oka zadowalające, co daje duże szansę na to, że rozpoczęty właśnie rok nie będzie gorszy od poprzedniego, a przynajmniej w segmencie ilości anime dodawanych na Netflixa. Tych szykuje się sporo, a o wielu z nich dowiecie się z tego zestawienia. źródło: Anime News Network

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.