GAMING KINO I SERIALE NEWS

Netflix oficjalnie zajmie się produkcją gier!

Pogłoski z końcówki maja tego roku okazały się być zgodne z prawdą. Netflix oficjalnie potwierdził, że planuje ekspansję w kierunku branży gier wideo, czego efekty powinniśmy zobaczyć już niebawem. Firma początkowo zamierza skupić się na produkcjach mobilnych. 

 

Najnowsze raporty finansowe Netflixa potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia, według których amerykańska firma zamierza wejść na rynek gier! Netflix już wcześniej eksperymentował w tym obszarze, przede wszystkim oferując produkcje interaktywne, takie jak Black Mirror: Bandersnatch czy You VS. The Wild. Firma miała również okazje wydać mobilne i pecetowe gry z uniwersum Stranger Things.

Następnym krokiem Netflixa mają być gry autorskie, które z czasem trafić maja do biblioteki usługi. Co ciekawe, nadchodzące gry mają być dostępne z poziomu dotychczasowej subskrypcji -podobno bez wpływu na jej obecną cenę. W chwili obecnej nie znamy szczegółów strategii, według której tworzone będą gry. Wiadomo tylko tyle, że w pierwszej kolejności Netflix zamierza skupić się na produkcjach mobilnych. 

Redakcja serwisu Bloomberg sugeruje, że pierwsze tytuły growe, powinny zawitać do biblioteki usługi w ciągu najbliższych 12 miesięcy. źródło: VGC 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: