ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Netflix oraz CLAMP stworzą Baśnie braci Grimm w wersji anime!

Netflix coraz bardziej rozpycha się łokciami na rynku anime, czego dowodem są coraz to nowe produkcje oryginalne. Najnowsza z zapowiedzianych, powstanie we współpracy z CLAMP oraz studiem WIT i będzie adaptacją słynnych Baśni braci Grimm

 

Jak informuje serwis Variety, Netflix stworzy nowy projekt anime, oparty na XIX-wiecznych Baśniach braci Grimm. W urzeczywistnieniu pomysłu pomóc ma grupa CLAMP, odpowiedzialna za serie takie jak Cardcaptor Sakura czy xxxHOLIC. Intrygujący projekt nie posiada jeszcze nawet nazwy, jednak wiadomo, że wyprodukowaniem animacji zająć ma się studio WIT (Attack on Titan – sezony 1-3).

Więcej szczegółów dotyczących tytułu dowiemy się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Na chwilę obecną wiemy również, że scenarzystką projektu została Michiko Yokote, której prace oglądać możemy m.in. w Bleachu i Gintamie.Zgodnie z informacjami Variety, nadchodząca adaptacja ma wnieść swoisty powiew świeżości do twórczości braci Grimm. Produkcja zawierać ma elementy horroru i niejednokrotnie trzymać widza w napięciu.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery. źródło: Anime News Network 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.