KINO I SERIALE NEWS TECHNOLOGIA

Netflix pozwany za obciążenie sieci spowodowane przez Squid Game

Popularność zawsze ma swoją cenę, o czym właśnie przekonali się włodarze Netflixa. Ogromna oglądalność serialu Squid Game spowodowała obciążenie sieci dostarczanej przez koreańską firmę Broadband. Dostawca internetowy żąda teraz ponad 20 milionów dolarów odszkodowania! 

 

Squid Game zadebiutował na Netflixie 17 września i od tamtej pory stał się istnym hitem internetu. Koreańska produkcja – mimo niecałego miesiąca na karku – już teraz jest jednym z największych sukcesów amerykańskiej platformy i ma niemałe szanse na pobicie rekordu globalnej oglądalności. Tej rangi osiągnięcie jak zwykle nie mogło jednak obyć się bez łyżki dziegciu.

Zgodnie z doniesieniami agencji Reuters, koreański dostawca sieciowy – firma SK Broadband, pozwał Netflixa na kwotę 23 milionów dolarów za intensywniejszy niż zwykle ruch wygenerowany przez swoich klientów. Zwiększony transfer danych miał być spowodowany ogromnym zainteresowaniem serialem Squid Game w Korei Południowej.Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz kiedy SK Broadband żąda od Netflixa finansowego zadośćuczynienia.  Już w 2019 firma z tego samego powodu pozwała Netflixa oraz YouTube, które decyzją sądu w Seulu, winne są firmie pieniądze za nadużycia przepustowości sieci. Wyrok w tej sprawie zapadł w czerwcu tego roku, co najpewniej zachęciło koreańską firmę do wystosowania kolejnego pozwu.

Przedstawiciele Netflixa zabrali już głos w tej sprawie i zamierzają załatwić ją ugodowo: 

„Jesteśmy na etapie zapoznawania się z pismem ze strony firmy SK Broadband. Zamierzamy załatwić tę kwestię poprzez otwarty dialog, dążąc do rozwiązania, które zadowoli obydwie strony. Jesteśmy przy tym gotowi na współpracę z SK Broadband, aby zapewnić naszym wspólnym klientom bezproblemowe korzystanie z naszych usług.”źródło: GRY-OnLine.pl 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.