ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Netflix stworzy adaptację mangi Akuma-kun. Premiera w 2023 roku!

Netflix ogłosił nadejście swojej nowej serii anime, której pierwowzór sięga lat 60. XX wieku. Amerykańska platforma stworzy adaptację Akuma-kun, czyli kultowej mangi Shigeru Mizuki’ego. Premiera w 2023 roku. 

 

Przedstawiciele Netflixa podzielili się plakatem zapowiadającym nowe anime, zmierzające do oferty platformy. Dowiedzieliśmy się, że anime zatytułowane Akuma-kun zadebiutuje w serwisie w 2023 roku oraz że będzie to produkcja odcinkowa. 

Nadchodzący tytuł nie będzie oryginalną produkcją Netflixa. Akuma-kun jest bowiem mangą autorstwa Shigeru Mizuki’ego, która ukazywała się w kilku różnych wersjach na przełomie lat 60. i 70. Pierwsza z nich zamknęła się w trzech tomach zbiorczych i wydawana była przez wydawnictwo Toshansha, w okresie od 1963 do 1964 roku.Fabuła Akuma-kun skupia się wokół młodego chłopca, pragnącego stworzyć idealne społeczeństwo. W realizacji tego planu pomogą mu niespodziewani sojusznicy.

Przy okazji ogłoszenia poznaliśmy kilku członków ekipy produkcyjnej. Głosu głównemu bohaterowi udzieli Yuuki Kaji, czyli aktor którego możecie znać z bardzo wielu znanych ról (np. Eren Yeager, Todoroki Shouto, Kozume Kenma…). Reżyserem będzie natomiast Fumitoshi Oizaki (A Centaur’s Life), a cały projekt nadzorować będzie Junichi Satou (A Whisker Away).

Nadchodząca adaptacja Netflixa nie będzie pierwszą próbą ekranizacji kultowej mangi. Pierwsze anime oparte na Akuma-kun powstało już w 1989 roku i zamknęło się na 42 odcinkach. Nadanie uniwersum drugiego życia jest jednym z 4 planowanych projektów, upamiętniających 100. rocznicę urodzin Shigeru Mizuki’ego.

Mangaka zmarł 30 listopada 2015 roku, w wieku 93 lat. Jego najszerzej znanym dziełem jest manga GeGeGe no Kitarō, która wydawana była w Weekly Shonen Magazine w latach 1960-1969.źródło: Netflix Anime

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.