GAMING NEWS

Niantic rozdaje 100 Pokéballi, aby ułatwić rozgrywkę w Pokémon GO podczas epidemii

W niewątpliwie problematycznej sytuacji znalazła się obecnie mobilna odsłona Pokemonów, której nieodłącznym elementem jest wyjście z domu i poruszanie się po mieście. Rozgrywkę mocno utrudnia obecna kwarantanna, a więc odpowiedzialna za Pokemon Go firma Niantic, wyszła na przeciw potrzebom graczy dodając możliwość zakupu 100 Pokeballi, praktycznie za darmo. 

Pokemony ciężko jest łapać leżąc we własnym łóżku, szczególnie jeżeli nie zamieszkujemy bogatej w gęsto rozstawione PokeStopy przestrzeni miejskiej. Aplikacja stara się jak tylko może powstrzymać graczy od nadmiaru ruchu w czasie kwarantanny. W tym celu kilka dni temu zostało wprowadzonych do gry wiele ułatwień, jak chociażby zwiększenie częstotliwości i różnorodności pojawiających się stworków, dwukrotne zredukowane odległości potrzebnych do wyklucia się jajek, czy wydłużenie czasu działania przedmiotów. Nie rozwiązywało to jednak problemu non stop kończących się Pokeballi, na który społeczność narzeka już od dłuższego czasu. Niantic w końcu zdecydował się podjąć krok w tej sprawie i dodał w sklepie aplikacji możliwość zakupu 100 Pokeballi, w symbolicznej cenie jednego coina.

Jest to na pewno dobry krok w stronę umożliwienia aktywnym graczom rozgrywki w okresie panującej epidemii. Przedmiot dostępny w sklepie za 1 Pokecoin’a ma mieć formę rotacyjną i zmieniać się co tydzień (W tym tygodniu są to właśnie Pokeballe). Zakup pakietu jest możliwy jednorazowo. 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.