ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Nie żyje Hiroshi Masuoka. Aktor głosowy znany między innymi z Dragon Ball’a i Anpanmana

Popularny aktor głosowy zmarł w ubiegły weekend dnia 21 marca z powodu raka przewodu pokarmowego. Informacja o śmierci przez jakiś czas nie została upubliczniona,a sam pogrzeb odbył się jedynie dla najbliższych członków rodziny, zgodnie z ostatnią wolą artysty. 

Aktor urodził się w 1936 roku w prefekturze Saitama. Pośród japońskiej społeczności, Masuoka był szczególnie znany z ról Masuo w anime Sazae-San, czy Jam Oji-san’a z wielu animacji z serii Anpanman. Hiroshi Masuoka rozpoczął prace nad powyższymi rolami kolejno w 1978 i 1988 roku, a zrezygnował z nich dopiero we wrześniu zeszłego roku, podając za przyczynę swój sędziwy wiek. Europejska widownia najbardziej kojarzyć może artystę z roli Mistrza Roshiego w Dragon Ball GT oraz Dragon Ball Z.

Rozpoznawalnego głosu aktora będzie brakowało wielu fanom, jednak role, które stworzył Hiroshi Masuoka w dalszym ciągu będą dostarczać rozrywki przyszłym pokoleniom widzów na całym świecie. Spoczywaj w pokoju.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.