ANIME I MANGA JAPONIA NEWS

Nie żyje Kumiko Okae. Aktorka głosowa i prezenterka zmarła na COVID-19

W dniu wczorajszym potwierdzone zostały smutne doniesienia o śmierci znanej aktorki głosowej i prezenterki telewizyjnej, Kumiko Okae. Aktorka odeszła 15 maja z powodu ciężkich objawów spowodowanych chorobą COVID-19. Miała 63 lata.

Smutne wieści zostały potwierdzone wczorajszego popołudnia przez współpracowników artystki. Pani Okae od stycznia tego roku poddana była radioterapii, która była następstwem operacji związanej z nowotworem piersi. Ponad miesiąc temu trafiła do jednego z japońskich szpitali z ciężką gorączką, zdiagnozowaną jako objaw koronawirusa, który niestety wygrał walkę ze zdrowiem aktorki. Pani Okae rozpoczęła swoją karierę w 1975 roku jako prezenterka telewizyjna stacji TBS. Jej głos znany jest między innymi z filmu Pokémon: Lucario and the Mystery of Mew, gdzie wcieliła się w rolę Jenny oraz z produkcji Studia Ghibli „Neko no Ongaeshi” (The Cat Returns), w którym użyczyła głosu Naoko. 

Poza dubbingiem, Pani Okae zagrała również w kilku produkcjach aktorskich, takich jak Wild Mom, Lucky Seven, czy serii Mikkai no yado. Była również znaną prezenterką w programach telewizyjnych stacji NHK oraz CBS. Bolesną stratę, najbardziej przeżywa bliska rodzina artystki, w tym jej mąż Baku Owada oraz córka Miho, którzy oboje znani są w japońskiej branży aktorskiej.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.