NEWS POKEMON TCG

Nintendo, po ponad 20 latach zakazu, może znowu drukować karty z Kadabrą!

W 2000 roku, izraelsko-brytyjski iluzjonista Uri Geller, znany ze swojej flagowej sztuczki z wyginaniem łyżek, wniósł pozew sądowy przeciwko Nintendo, w którym oskarżał firmę o zbyt mocną inspirację jego wizerunkiem podczas tworzenia Kadabry. Od 2003 roku Nintendo nie wydrukowało żadnej karty z ewolucją Abry – jednak od wczoraj – ma na to oficjalne pozwolenie! 

 

Pozew Uri’ego Gellera zaowocował wieloletnim wymazaniem egzystencji Kadabry ze wszystkich zestawów kart Pokemon TCG, co było efektem decyzji sądu na korzyść iluzjonisty. Artysta zarzucił wówczas firmie kradzież mienia oraz bezprawne wykorzystanie jego flagowego triku, polegającego na wyginaniu łyżki stołowej siłą woli.

Kadabra – podobnie jak pozostałe dwie ewolucje – posiada swoją japońską nazwę zainspirowaną znanymi iluzjonistami, w tym przypadku  – Yungeller,  co mocno nie spodobało się magikowi.

Geller wyraźnie sprzeciwiał się również samemu projektowi postaci, uważając, iż „Nintendo nadało jego wizerunek okultystycznej postaci o złych zamiarach”. Kadabra od 2003 roku nie zagościła w żadnym, z wychodzących w ostatnich latach, zestawów kart Pokemon, jednak dokładnie wczoraj – po ponad 20 latach – Uri Geller oficjalnie zniósł zakaz, pozwalając Nintendo na przywrócenie pokemona do karcianki.W rozmowie z serwisem The Gamer, Geller postanowił opisać powód zmiany swojego podejścia do sprawy:

„W związku z niezliczoną ilością maili – które otrzymuje po dziś dzień – i których autorzy nieraz dosłownie błagają mnie abym wycofał zakaz na Kadabre, postanowiłem to w końcu zrobić. Wysłałem odpowiedni list do przedstawicieli firmy Nintendo, w którym oficjalnie pozwoliłem im na ponowną dystrybucję kart z Kadabrą/Yungellerem na całym świecie.” 

Zgodnie z doniesieniami The Gamer, iluzjonista wyznał, iż „dwóch przedstawicieli Nintendo zapoznało się już z jego pismem” i wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że Kadabra już niedługo będzie mogła zaliczyć swój wielki comeback do karcianego uniwersum.  

 

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.