GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Nintendo Switch z ponad 100 milionami sprzedanych egzemplarzy!

Połprzenośna konsola Nintendo wciąż sprzedaje się świetnie, o czym przekonuje nas najnowszy kamień milowy firmy. Ilość sprzedanych egzemplarzy konsoli oficjalnie przekroczyła próg 100 milionów! Wii oficjalnie pobite! 

 

W czerwcu 2020 roku informowaliśmy, że sprzedaż Nintendo Switch oficjalnie przebiła konsolę NES, stając się drugą najpopularniejsza konsolą stacjonarną Nintendo. Urządzenie cieszyło się w tamtym czasie nieco ponad 62 milionami sprzedanych egzemplarzy, jednak – jak się właśnie okazało – liczba ta znacznie wzrosła! 

Przedstawiciele Nintendo podzielili się najświeższymi danymi, według których Switch przebił próg 100 miliona sprzedanych kopii! Oficjalna liczba podana przez korporacje to 103,54 mln jednostek, czyli ponad 2 miliony więcej niż Wii z 2006 roku.

Nintendo Switch oficjalnie uzyskało więc tytuł najpopularniejszej konsoli stacjonarnej od Nintendo! Imponujący wynik udało się osiągnąć w niemal 5 lat od czasu premiery konsoli. Ogromny skok zainteresowania konsolą nastąpił w trakcie pandemii, co ma spory związek z premierą ekskluzywnych hitów, takich jak choćby Animal Crossing: New Horizons, które niespodziewanie stało się niezwykle skutecznym system sellerem.

Obecny wynik sprzedażowy plasuje Switcha na 5. miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się konsol wszechczasówNa pierwszym miejscu niezmiennie utrzymuje się niedoścignione Playstation 2, z ponad 157 milionami sprzedanych egzemplarzy.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: