GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Nintendo zawiesza wysyłkę konsol Switch w Japonii

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż nie jest stabilna, a konsole Nintendo Switch sprzedają się w ostatnich tygodniach jak świeże bułeczki. Główną przyczyną znacznego skoku sprzedażowego, jest bijące rekordy popularności Animal Crossing: New Horizons. Switch’e stały się na tyle pożądane przez Japończyków, iż firma musiała całkowicie zawiesić ich wysyłkę, do odwołania. 

Dosłownie wczoraj Nintendo ogłosiło, że wszystkie konsole spod szyldu Switch, w tym wersje Lite oraz Animal Crossing Edition, nie będą wysyłane do klientów przez cały najbliższy tydzień. Wyjątkiem mają być wcześniej zarezerwowane terminy dostaw. Obecna sytuacja będzie trwała, aż do odwołania, a firma nie podała jeszcze przybliżonej daty wznowienia procesu wysyłkowego. Problem dotyczy obecnie jedynie samej Japonii. Wysyłki w Europie oraz w USA, póki co przebiegają bez większych problemów.

Problemem globalnym Nintendo jest natomiast sama ilość produkowanych konsol, których zaczyna powoli brakować, w sklepach na całym świecie. Chińskie i wietnamskie fabryki, w których produkowane są konsole Nintendo Switch, nie nadążają z wytwarzaniem urządzeń, a chętnych na ich zakup poza Japonią, zdecydowanie nie brakuje. Duży wpływ na cała sytuację ma również obecna kwarantanna domowa, która w połączeniu z chęcią ogrania nowego AC, zmotywowała bardzo wiele osób do zakupu Switch’a właśnie teraz. 

3 komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.