ANIME I MANGA KINO I SERIALE NEWS

Pandemia nie zagraża nowej animacji Hayao Miyazakiego. Ukończono już 36 minut filmu!

Na nowe dzieło Mistrza Hayao Miyazakiego czeka całe mnóstwo widzów na całym świecie. Pod banderą Studia Ghibli, stworzył on już wiele kultowych filmów, które na stałe wpisały się w popkulturę. Obecnie trwają pracę nad wyjątkowo wymagającym filmem, który w całości tworzony jest ręcznie, klatka po klatce. 

 

„How Do You Live?” (Kimi-tachi wa Dō Ikiru) powstaje od początku 2017 roku. Film zapożyczył swój tytuł po popularnej książce autorstwa Genzaburō Yoshino z 1937 roku i zapowiadany jest jako „ogromna, fantastyczna przygoda”. Cały projekt jest wyjątkowo ciężkim przedsięwzięciem, bowiem Pan Miyazaki, wraz z pozostałymi pracownikami Studia Ghibli, tworzą nadchodzącą animacje, całkowicie odręcznie.

W październiku 2019 roku, producent filmu, Toshio Suzuki, wyznał, iż film jest ukończony w 15%, natomiast teraz, zdał on relację dotyczącą procesu produkcyjnego podczas obecnej pandemii. Zgodnie ze słowami Pana Suzukiego, które zawarte są w ostatnim numerze amerykańskiego magazynu Entertainment Weekly, pandemia nie stanowi przeszkody w produkcji filmu, a ukończone zostało już ponad 36 minut gotowego materiału. 

Na finalne dzieło, mimo wszystko, zmuszeni będziemy trochę poczekać. Na razie nie wyznaczono żadnego konkretnego deadline’u produkcji, jednak przy obecnym tempie tworzenia jednej minuty animacji miesięcznie, wciąż wymaga ona ogromu pracy.

Studio Ghibli planuje ukończyć film w ciągu trzech lat, ale należy ten termin traktować z odpowiednią dozą dystansu. 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.