GAMING NEWS TECHNOLOGIA

Nowy model Nintendo Switch ma pojawić się na początku przyszłego roku

Od premiery Nintendo Switch minęły już grubo ponad 3 lata, a jak powszechnie wiadomo – ojcowie Mario nie planują stworzenia next gen’a równoległego do nadchodzących konsol konkurencji. W tej sytuacji przydałoby się odświeżenie obecnego hardware’u, które zgodnie z doniesieniami licznych raportów, może nastąpić wraz z początkiem przyszłego roku. 

 

Jak informuje Economic Daily News, nowy model Switch’a ma trafić na taśmy produkcyjne w ciągu najbliższych miesięcy, a sama jego sprzedaż rozpocząć już w pierwszym kwartale 2021 roku. Zgadzałoby się to z ostatnio coraz częstszymi doniesieniami o ulepszonej wersji konsoli Nintendo, o czym pisało już m.in. Digi Times czy Wall Street Journal – wszyscy w kontekście początku przyszłego roku. Raport tajpejskiego Economic Daily mówi o „zwiększeniu interaktywności konsoli” (AR?), znacznej poprawie rozdzielczości ekranu oraz wydłużeniu cyklu działania na w pełni naładowanej baterii. Wskazane zostały również konkretne manufaktury, które mają zająć się produkcją nowego modelu Switch’a.



Istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż upgrade Nintendo Switch planowany był na okres premier nowych generacji konkurencji, w czym mogła przeszkodzić pandemia koronawirusa. Odświeżony pół-handheld z pewnością znajdzie spore grono nabywców, umacniając i tak już silną pozycję Switcha na rynku. Ten przegonił niedawno wynik sprzedażowy kultowego NES-a, a zgodnie z doniesieniami analityków – ma duże szansę przeskoczyć również Wii U. 

źródło: VGC

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: