GAMING NEWS REAL LIFE

Nożownik chciał zaatakować twórców Genshin Impact

Kilka dni temu, w szanghajskiej siedzibie studia miHoYo, doszło do niecodziennego incydentu, który na szczęście obył się bez żadnych ofiar. Do budynku wtargnął uzbrojony w nóż mężczyzna, którego celem byli założyciele firmy. Powodem ataku, miała być jedna z niedawnych aktualizacji Honkai Impact 3rd.  

 

Sytuacja miała miejsce dokładnie 24 kwietnia i została skutecznie przerwana przez miejscowy departament policji, zanim komukolwiek stała się krzywda. Nożownik intensywnie wypytywał o założycieli firmy i otwarcie groził atakiem na ich życia. Oficjalne motywy napastnika wciąż nie zostały ujawnione, jednak jak twierdzi serwis GameSpot, impulsem do ataku mógł być niedawny update gry Honkai Imapct 3rd.

Wspomniana aktualizacja dodała do gry kostiumy królika, co spotkało się z dezaprobatą dużej części graczy, którzy uznali je za niestosowne. Dodatkowo, kontrowersyjne skiny wydane zostały z pominięciem rynku chińskiego, co zezłościło tych, którzy chcieli je zakupić. Ogólne niezadowolenie fanów, finalnie doprowadziło do całkowitego usunięcia przedmiotów z gry oraz oficjalnego oświadczenia ze strony firmy.Tajemnicą pozostaje czy mężczyzna zareagował w ten sposób przez dodanie zawartości do gry, czy też przez jej późniejsze usunięcie. Niezależnie od tego, sytuacja ta z pewnością nie powinna mieć miejsca.źródło: GRY-OnLine.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: