KINO I SERIALE NEWS

Odlotowe Agentki powracają na pierwszym teaserze nowego sezonu

Na początku 2022 roku, informowałem o niespodziewanym powrocie serialu Odlotowe Agentki. Nowy sezon zapowiedziano po ponad 9 latach od premiery ostatniego, a w sieci pojawił się właśnie jego pierwszy teaser. Premiera już w przyszłym roku! 

 

Osoby dorastające w latach 00. zapewne bardzo dobrze kojarzą Sam, Clover i Alex, czyli tytułowe Odlotowe Agentki. Tak się składa, że już niebawem, animacja ta otrzyma 7. sezon i właśnie otrzymaliśmy pierwszy wgląd w jego warstwę wizualną.

W sieci pojawił się pierwszy teaser nowych odcinków, który ujawnił nam odświeżony wygląd głównych bohaterek. Według zapowiedzi, premiera zaplanowana jest na 2024 rok. Teaser nie ujawnił nam zbyt wiele, jednak na pierwszy rzut oka widać wyraźną różnicę w projekcie bohaterek.

Podobnie jak ma to miejsce w wielu ówczesnych kontynuacjach (patrz Teen Titans, Atomówki), design postaci mocno zinfantylizowano, co może nie spodobać się części fanów. Osobiście nie przepadam za trendem masowego udziecinniania projektów postaci w kreskówkach i – patrząc po opiniach innych – nie jestem jedyny.Serial Odlotowe Agentki jest dziełem francuskiego studia Marathon i zadebiutował w 2001 roku.

W czasie swojej polskiej emisji, serial obskoczył niemal wszystkie najpopularniejsze kanały kreskówkowe. W latach 2002-2004 emitowano go na Fox Kids, później w okresie 2005-2009 na Jetixie, a potem kolejno na Disney XD, Disney Channel i Nickelodeon Polska.

Animacja dwa lata z rzędu (2005,2006) otrzymała nagrodę Jetix Kids Awards w kategorii „najlepszy serial Jetix”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.